undefined

A rectifiability result for finite-perimeter sets in Carnot groups

Julkaisuvuosi

2022

Tekijät

Don, Sebastiano; Le Donne, Enrico; Moisala, Terhi; Vittone, Davide

Organisaatiot ja tekijät

Jyväskylän yliopisto

Le Donne Enrico Orcid -palvelun logo

Don Sebastiano

Moisala Terhi Orcid -palvelun logo

Julkaisutyyppi

Julkaisumuoto

Artikkeli

Emojulkaisun tyyppi

Lehti

Artikkelin tyyppi

Alkuperäisartikkeli

Yleisö

Tieteellinen

Vertaisarvioitu

Vertaisarvioitu

OKM:n julkaisutyyppiluokitus

A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä

Julkaisukanavan tiedot

Volyymi

71

Numero

5

Sivut

2233-2258

Julkaisu­foorumi

57757

Julkaisufoorumitaso

2

Avoin saatavuus

Avoin saatavuus kustantajan palvelussa

Ei

Rinnakkaistallennettu

Ei

Muut tiedot

Tieteenalat

Matematiikka

Avainsanat

[object Object],[object Object],[object Object],[object Object]

Julkaisumaa

Yhdysvallat (USA)

Kustantajan kansainvälisyys

Kansainvälinen

Kieli

englanti

Kansainvälinen yhteisjulkaisu

Kyllä

Yhteisjulkaisu yrityksen kanssa

Ei

DOI

10.1512/iumj.2022.71.9028

Julkaisu kuuluu opetus- ja kulttuuriministeriön tiedonkeruuseen

Kyllä