undefined

Besicovitch covering property for homogeneous distances on the Heisenberg groups

Julkaisuvuosi

2017

Tekijät

Le Donne, Enrico; Rigot, Séverine

Organisaatiot ja tekijät

Jyväskylän yliopisto

Le Donne Enrico Orcid -palvelun logo

Julkaisutyyppi

Julkaisumuoto

Artikkeli

Emojulkaisun tyyppi

Lehti

Artikkelin tyyppi

Alkuperäisartikkeli

Yleisö

Tieteellinen

Vertaisarvioitu

Vertaisarvioitu

OKM:n julkaisutyyppiluokitus

A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä

Julkaisukanavan tiedot

Volyymi

19

Numero

5

Sivut

1589-1617

Julkaisu­foorumi

61883

Julkaisufoorumitaso

3

Avoin saatavuus

Avoin saatavuus kustantajan palvelussa

Ei

Rinnakkaistallennettu

Ei

Muut tiedot

Tieteenalat

Matematiikka

Avainsanat

[object Object]

Julkaisumaa

Sveitsi

Kustantajan kansainvälisyys

Kansainvälinen

Kieli

englanti

Kansainvälinen yhteisjulkaisu

Kyllä

Yhteisjulkaisu yrityksen kanssa

Ei

DOI

10.4171/JEMS/701

Julkaisu kuuluu opetus- ja kulttuuriministeriön tiedonkeruuseen

Kyllä