undefined

Properties of duration drift

Julkaisuvuosi

2011

Tekijät

Kanniainen, Juho; Ruohonen, Keijo

Organisaatiot ja tekijät

Tampereen yliopisto

Kanniainen Juho

Ruohonen Keijo

Julkaisutyyppi

Julkaisumuoto

Artikkeli

Emojulkaisun tyyppi

Lehti

Artikkelin tyyppi

Alkuperäisartikkeli

Yleisö

Tieteellinen

Vertaisarvioitu

Vertaisarvioitu

OKM:n julkaisutyyppiluokitus

A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä

Julkaisukanavan tiedot

Volyymi

3

Numero

2

Sivut

176-191

Julkaisu­foorumi

70697

Julkaisufoorumitaso

0

Avoin saatavuus

Avoin saatavuus kustantajan palvelussa

Ei tietoa

Rinnakkaistallennettu

Ei tietoa

Muut tiedot

Tieteenalat

Matematiikka; Muu tekniikka

Julkaisumaa

Yhdistynyt kuningaskunta

Kieli

englanti

Kansainvälinen yhteisjulkaisu

Ei

Yhteisjulkaisu yrityksen kanssa

Ei tietoa

Julkaisu kuuluu opetus- ja kulttuuriministeriön tiedonkeruuseen

Kyllä