undefined

An inverse random source problem in a stochastic fractional diffusion equation

Julkaisuvuosi

2020

Tekijät

Niu, Pingping; Helin, Tapio; Zhang, Zhidong

Organisaatiot ja tekijät

Helsingin yliopisto

Zhang Zhidong

Julkaisutyyppi

Julkaisumuoto

Artikkeli

Emojulkaisun tyyppi

Lehti

Artikkelin tyyppi

Alkuperäisartikkeli

Yleisö

Tieteellinen

Vertaisarvioitu

Vertaisarvioitu

OKM:n julkaisutyyppiluokitus

A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä

Julkaisukanavan tiedot

Emojulkaisun nimi

Inverse Problems

Volyymi

36

Numero

4

Artikkelinumero

045002

Julkaisu­foorumi

59104

Julkaisufoorumitaso

2

Avoin saatavuus

Avoin saatavuus kustantajan palvelussa

Ei

Rinnakkaistallennettu

Kyllä

Muut tiedot

Tieteenalat

Matematiikka

Avainsanat

[object Object],[object Object],[object Object],[object Object],[object Object],[object Object],[object Object],[object Object],[object Object],[object Object],[object Object],[object Object]

Julkaisumaa

Yhdistynyt kuningaskunta

Kustantajan kansainvälisyys

Kansainvälinen

Kieli

englanti

Kansainvälinen yhteisjulkaisu

Kyllä

Yhteisjulkaisu yrityksen kanssa

Ei

DOI

10.1088/1361-6420/ab532c

Julkaisu kuuluu opetus- ja kulttuuriministeriön tiedonkeruuseen

Kyllä