undefined

ON THE EXTENSION OF QUASISYMMETRIC MAPS

Julkaisuvuosi

2016

Tekijät

Alestalo, Pekka; Trotsenko, Dmitry Alexandrovich

Organisaatiot ja tekijät

Aalto-yliopisto

Alestalo Pekka

Julkaisutyyppi

Julkaisumuoto

Artikkeli

Emojulkaisun tyyppi

Lehti

Artikkelin tyyppi

Alkuperäisartikkeli

Yleisö

Tieteellinen

Vertaisarvioitu

Vertaisarvioitu

OKM:n julkaisutyyppiluokitus

A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä

Julkaisukanavan tiedot

Volyymi

41

Numero

2

Sivut

881-896

Julkaisu­foorumi

51140

Julkaisufoorumitaso

2

Avoin saatavuus

Avoin saatavuus kustantajan palvelussa

Kyllä

Julkaisukanavan avoin saatavuus

Kokonaan avoin julkaisukanava

Rinnakkaistallennettu

Ei

Muut tiedot

Tieteenalat

Matematiikka

Avainsanat

[object Object],[object Object],[object Object],[object Object],[object Object],[object Object]

Kustantajan kansainvälisyys

Kansainvälinen

Kieli

englanti

Kansainvälinen yhteisjulkaisu

Kyllä

Yhteisjulkaisu yrityksen kanssa

Ei

DOI

10.5186/aasfm.2016.4154

Julkaisu kuuluu opetus- ja kulttuuriministeriön tiedonkeruuseen

Kyllä