Exact and efficient discrete random walk method for time-dependent two-dimensional environments
Julkaisuvuosi
2002
Tekijät
Asikainen, J.; Heinonen, J.; Ala-Nissilä, Tapio
Organisaatiot ja tekijät
Julkaisutyyppi
Julkaisumuoto
Artikkeli
Emojulkaisun tyyppi
Lehti
Artikkelin tyyppi
Alkuperäisartikkeli
Yleisö
TieteellinenVertaisarvioitu
VertaisarvioituOKM:n julkaisutyyppiluokitus
A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessäJulkaisukanavan tiedot
Lehti
Physical Review E
Kustantaja
American Physical Society
Volyymi
66
Numero
6
Artikkelinumero
066706
Sivut
1-10
Avoin saatavuus
Avoin saatavuus kustantajan palvelussa
Ei
Rinnakkaistallennettu
Kyllä
Muut tiedot
Avainsanat
[object Object],[object Object]
Kustantajan kansainvälisyys
Kansainvälinen
Kieli
englanti
Kansainvälinen yhteisjulkaisu
Ei
Yhteisjulkaisu yrityksen kanssa
Ei
DOI
10.1103/PhysRevE.66.066706
Julkaisu kuuluu opetus- ja kulttuuriministeriön tiedonkeruuseen
Kyllä