Susceptibility and percolation in two-dimensional random field Ising magnets

Susceptibility and percolation in two-dimensional random field Ising magnets

Julkaisuvuosi

2001

Tekijät

Seppälä, Eira T.; Alava, M.J.

Organisaatiot ja tekijät

Aalto-yliopisto

Alava Mikko Orcid -palvelun logo

Julkaisutyyppi

Julkaisumuoto

Artikkeli

Emojulkaisun tyyppi

Lehti

Artikkelin tyyppi

Alkuperäisartikkeli

Yleisö

Tieteellinen

Vertaisarvioitu

Vertaisarvioitu

OKM:n julkaisutyyppiluokitus

A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä

Julkaisukanavan tiedot

Lehti

Physical Review E

Kustantaja

American Physical Society

Volyymi

63

Numero

6

Artikkelinumero

066109

Sivut

1-14

Avoin saatavuus

Avoin saatavuus kustantajan palvelussa

Kyllä

Julkaisukanavan avoin saatavuus

Kokonaan avoin julkaisukanava

Rinnakkaistallennettu

Kyllä

Muut tiedot

Kustantajan kansainvälisyys

Kansainvälinen

Kieli

englanti

Kansainvälinen yhteisjulkaisu

Ei

Yhteisjulkaisu yrityksen kanssa

Ei

DOI

10.1103/PhysRevE.63.066109

Julkaisu kuuluu opetus- ja kulttuuriministeriön tiedonkeruuseen

Kyllä

Susceptibility and percolation in two-dimensional random field Ising magnets - Tiedejatutkimus.fi