The enumeration of cyclic mutually nearly orthogonal Latin squares
Julkaisuvuosi
2019
Tekijät
Demirkale, Fatih; Donovan, Diane M.; Kokkala, Janne I.; Marbach, Trent G.
Organisaatiot ja tekijät
Aalto-yliopisto
Kokkala Janne
Julkaisutyyppi
Julkaisumuoto
Artikkeli
Emojulkaisun tyyppi
Lehti
Artikkelin tyyppi
Alkuperäisartikkeli
Yleisö
TieteellinenVertaisarvioitu
VertaisarvioituOKM:n julkaisutyyppiluokitus
A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessäJulkaisukanavan tiedot
Kustantaja
Volyymi
27
Numero
5
Sivut
265-276
ISSN
Julkaisufoorumi
Julkaisufoorumitaso
1
Avoin saatavuus
Avoin saatavuus kustantajan palvelussa
Ei
Rinnakkaistallennettu
Kyllä
Muut tiedot
Tieteenalat
Matematiikka
Avainsanat
[object Object],[object Object],[object Object],[object Object]
Kustantajan kansainvälisyys
Kansainvälinen
Kieli
englanti
Kansainvälinen yhteisjulkaisu
Kyllä
Yhteisjulkaisu yrityksen kanssa
Ei
DOI
10.1002/jcd.21647
Julkaisu kuuluu opetus- ja kulttuuriministeriön tiedonkeruuseen
Kyllä