undefined

On the microlocal analysis of the geodesic x-ray transform with conjugate points

Julkaisuvuosi

2018

Tekijät

Holman, Sean; Uhlmann, Gunther

Organisaatiot ja tekijät

Helsingin yliopisto

Uhlmann Gunther

Julkaisutyyppi

Julkaisumuoto

Artikkeli

Emojulkaisun tyyppi

Lehti

Artikkelin tyyppi

Alkuperäisartikkeli

Yleisö

Tieteellinen

Vertaisarvioitu

Vertaisarvioitu

OKM:n julkaisutyyppiluokitus

A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä

Julkaisukanavan tiedot

Volyymi

108

Numero

3

Sivut

459-494

Julkaisu­foorumi

60132

Julkaisufoorumitaso

2

Avoin saatavuus

Avoin saatavuus kustantajan palvelussa

Ei

Rinnakkaistallennettu

Kyllä

Muut tiedot

Tieteenalat

Matematiikka

Avainsanat

[object Object],[object Object],[object Object],[object Object],[object Object],[object Object]

Julkaisumaa

Yhdysvallat (USA)

Kustantajan kansainvälisyys

Kansainvälinen

Kieli

englanti

Kansainvälinen yhteisjulkaisu

Kyllä

Yhteisjulkaisu yrityksen kanssa

Ei

DOI

10.4310/jdg/1519959623

Julkaisu kuuluu opetus- ja kulttuuriministeriön tiedonkeruuseen

Kyllä