undefined

Bounded variation approximation of Lp dyadic martingales and solutions to elliptic equations

Julkaisuvuosi

2018

Tekijät

Hytönen, Tuomas ; Rosén, Andreas

Organisaatiot ja tekijät

Helsingin yliopisto

Hytönen Tuomas

Julkaisutyyppi

Julkaisumuoto

Artikkeli

Emojulkaisun tyyppi

Lehti

Artikkelin tyyppi

Alkuperäisartikkeli

Yleisö

Tieteellinen

Vertaisarvioitu

Vertaisarvioitu

OKM:n julkaisutyyppiluokitus

A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä

Julkaisukanavan tiedot

Volyymi

20

Numero

8

Sivut

1819–1850

Julkaisu­foorumi

61883

Julkaisufoorumitaso

3

Avoin saatavuus

Avoin saatavuus kustantajan palvelussa

Kyllä

Julkaisukanavan avoin saatavuus

Kokonaan avoin julkaisukanava

Rinnakkaistallennettu

Ei

Muut tiedot

Tieteenalat

Matematiikka

Julkaisumaa

Saksa

Kustantajan kansainvälisyys

Kansainvälinen

Kieli

englanti

Kansainvälinen yhteisjulkaisu

Kyllä

Yhteisjulkaisu yrityksen kanssa

Ei

DOI

10.4171/JEMS/800

Julkaisu kuuluu opetus- ja kulttuuriministeriön tiedonkeruuseen

Kyllä