undefined

Bidirectional Variable-Order de Bruijn Graphs

Julkaisuvuosi

2018

Tekijät

Belazzougui, Djamal; Gagie, Travis; Mäkinen, Veli; Previtali, Marco; Puglisi, Simon J.

Organisaatiot ja tekijät

Helsingin yliopisto

Puglisi Simon J.

Mäkinen Veli

Julkaisutyyppi

Julkaisumuoto

Artikkeli

Emojulkaisun tyyppi

Lehti

Artikkelin tyyppi

Alkuperäisartikkeli

Yleisö

Tieteellinen

Vertaisarvioitu

Vertaisarvioitu

OKM:n julkaisutyyppiluokitus

A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä

Julkaisukanavan tiedot

Volyymi

29

Numero

8

Sivut

1279-1295

Julkaisu­foorumi

58460

Julkaisufoorumitaso

2

Avoin saatavuus

Avoin saatavuus kustantajan palvelussa

Ei

Rinnakkaistallennettu

Ei

Muut tiedot

Tieteenalat

Tietojenkäsittely ja informaatiotieteet

Julkaisumaa

Singapore

Kustantajan kansainvälisyys

Kansainvälinen

Kieli

englanti

Kansainvälinen yhteisjulkaisu

Kyllä

Yhteisjulkaisu yrityksen kanssa

Ei

DOI

10.1142/S0129054118430037

Julkaisu kuuluu opetus- ja kulttuuriministeriön tiedonkeruuseen

Kyllä