undefined

Succinct colored de Bruijn graphs

Julkaisuvuosi

2017

Tekijät

Muggli, Martin D.; Bowe, Alexander; Noyes, Noelle R.; Morley, Paul S.; Belk, Keith E.; Raymond, Robert; Gagie, Travis; Puglisi, Simon J.; Boucher, Christina

Organisaatiot ja tekijät

Helsingin yliopisto

Puglisi Simon J.

Julkaisutyyppi

Julkaisumuoto

Artikkeli

Emojulkaisun tyyppi

Lehti

Artikkelin tyyppi

Alkuperäisartikkeli

Yleisö

Tieteellinen

Vertaisarvioitu

Vertaisarvioitu

OKM:n julkaisutyyppiluokitus

A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä

Julkaisukanavan tiedot

Emojulkaisun nimi

Bioinformatics

Volyymi

33

Numero

20

Sivut

3181-3187

Julkaisu­foorumi

52357

Julkaisufoorumitaso

3

Avoin saatavuus

Avoin saatavuus kustantajan palvelussa

Kyllä

Julkaisukanavan avoin saatavuus

Osittain avoin julkaisukanava

Rinnakkaistallennettu

Ei

Muut tiedot

Tieteenalat

Matematiikka; Tietojenkäsittely ja informaatiotieteet; Biokemia, solu- ja molekyylibiologia

Avainsanat

[object Object],[object Object],[object Object],[object Object],[object Object]

Julkaisumaa

Yhdistynyt kuningaskunta

Kustantajan kansainvälisyys

Kansainvälinen

Kieli

englanti

Kansainvälinen yhteisjulkaisu

Kyllä

Yhteisjulkaisu yrityksen kanssa

Ei

DOI

10.1093/bioinformatics/btx067

Julkaisu kuuluu opetus- ja kulttuuriministeriön tiedonkeruuseen

Kyllä