undefined

Asymptotics for Euclidean functionals of mixing processes

Julkaisuvuosi

2017

Tekijät

Liitiäinen, Elia

Organisaatiot ja tekijät

Aalto-yliopisto

Liitiäinen Elia

Julkaisutyyppi

Julkaisumuoto

Artikkeli

Emojulkaisun tyyppi

Lehti

Artikkelin tyyppi

Alkuperäisartikkeli

Yleisö

Tieteellinen

Vertaisarvioitu

Vertaisarvioitu

OKM:n julkaisutyyppiluokitus

A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä

Julkaisukanavan tiedot

Volyymi

46

Numero

23

Sivut

11786-11800

Julkaisu­foorumi

53813

Julkaisufoorumitaso

1

Avoin saatavuus

Avoin saatavuus kustantajan palvelussa

Ei

Rinnakkaistallennettu

Ei

Muut tiedot

Tieteenalat

Tietojenkäsittely ja informaatiotieteet

Avainsanat

[object Object],[object Object],[object Object],[object Object],[object Object]

Kustantajan kansainvälisyys

Kansainvälinen

Kieli

englanti

Kansainvälinen yhteisjulkaisu

Ei

Yhteisjulkaisu yrityksen kanssa

Ei

DOI

10.1080/03610926.2017.1285925

Julkaisu kuuluu opetus- ja kulttuuriministeriön tiedonkeruuseen

Kyllä