Diagonal Couplings of Quantum Markov Chains
Julkaisuvuosi
2016
Tekijät
Kümmerer, Burkhard; Schwieger, Kay
Organisaatiot ja tekijät
Helsingin yliopisto
Schwieger Kay
Julkaisutyyppi
Julkaisumuoto
Artikkeli
Emojulkaisun tyyppi
Lehti
Artikkelin tyyppi
Alkuperäisartikkeli
Yleisö
TieteellinenVertaisarvioitu
VertaisarvioituOKM:n julkaisutyyppiluokitus
A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessäJulkaisukanavan tiedot
Emojulkaisun nimi
Infinite Dimensional Analysis, Quantum Probability and Related Topics
Volyymi
19
Numero
2
Artikkelinumero
1650012
ISSN
Julkaisufoorumi
Julkaisufoorumitaso
1
Avoin saatavuus
Avoin saatavuus kustantajan palvelussa
Ei
Rinnakkaistallennettu
Ei
Muut tiedot
Tieteenalat
Matematiikka
Julkaisumaa
Singapore
Kustantajan kansainvälisyys
Kansainvälinen
Kieli
englanti
Kansainvälinen yhteisjulkaisu
Kyllä
Yhteisjulkaisu yrityksen kanssa
Ei
DOI
10.1142/S0219025716500120
Julkaisu kuuluu opetus- ja kulttuuriministeriön tiedonkeruuseen
Kyllä