undefined

Stochastic permanence of an SIQS epidemic model with saturated incidence and independent random perturbations

Julkaisuvuosi

2016

Tekijät

Wei, Fengying; Chen, Fangxiang

Organisaatiot ja tekijät

Helsingin yliopisto

Wei Fengying

Julkaisutyyppi

Julkaisumuoto

Artikkeli

Emojulkaisun tyyppi

Lehti

Artikkelin tyyppi

Alkuperäisartikkeli

Yleisö

Tieteellinen

Vertaisarvioitu

Vertaisarvioitu

OKM:n julkaisutyyppiluokitus

A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä

Julkaisukanavan tiedot

Volyymi

453

Numero

1

Sivut

99-107

Julkaisu­foorumi

65003

Julkaisufoorumitaso

1

Avoin saatavuus

Avoin saatavuus kustantajan palvelussa

Ei

Rinnakkaistallennettu

Ei

Muut tiedot

Tieteenalat

Fysiikka

Julkaisumaa

Alankomaat

Kustantajan kansainvälisyys

Kansainvälinen

Kieli

englanti

Kansainvälinen yhteisjulkaisu

Kyllä

Yhteisjulkaisu yrityksen kanssa

Ei

DOI

10.1016/j.physa.2016.01.059

Julkaisu kuuluu opetus- ja kulttuuriministeriön tiedonkeruuseen

Kyllä