undefined

Dependence Logic in Pregeometries and ω-Stable Theories

Julkaisuvuosi

2016

Tekijät

Paolini, Gianluca; Väänänen, Jouko

Organisaatiot ja tekijät

Helsingin yliopisto

Paolini Gianluca

Väänänen Jouko

Julkaisutyyppi

Julkaisumuoto

Artikkeli

Emojulkaisun tyyppi

Lehti

Artikkelin tyyppi

Alkuperäisartikkeli

Yleisö

Tieteellinen

Vertaisarvioitu

Vertaisarvioitu

OKM:n julkaisutyyppiluokitus

A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä

Julkaisukanavan tiedot

Volyymi

81

Numero

1

Sivut

32-55

Julkaisu­foorumi

61762

Julkaisufoorumitaso

2

Avoin saatavuus

Avoin saatavuus kustantajan palvelussa

Ei

Rinnakkaistallennettu

Ei

Muut tiedot

Tieteenalat

Matematiikka

Avainsanat

[object Object],[object Object],[object Object],[object Object]

Julkaisumaa

Yhdysvallat (USA)

Kustantajan kansainvälisyys

Kansainvälinen

Kieli

englanti

Kansainvälinen yhteisjulkaisu

Kyllä

Yhteisjulkaisu yrityksen kanssa

Ei

DOI

10.1017/jsl.2015.16

Julkaisu kuuluu opetus- ja kulttuuriministeriön tiedonkeruuseen

Kyllä