Region of variability for certain classes of univalent functions satisfying differential inequalities
Julkaisuvuosi
2009
Tekijät
Ponnusamy S., Vasudevarao A., Vuorinen M.
Organisaatiot ja tekijät
Turun yliopisto
Vuorinen Matti Keijo Kustaa
Julkaisutyyppi
Julkaisumuoto
Artikkeli
Emojulkaisun tyyppi
Lehti
Artikkelin tyyppi
Alkuperäisartikkeli
Yleisö
TieteellinenVertaisarvioitu
VertaisarvioituOKM:n julkaisutyyppiluokitus
A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessäJulkaisukanavan tiedot
Kustantaja
Volyymi
54
Numero
10
Sivut
899-922
ISSN
Julkaisufoorumi
Avoin saatavuus
Avoin saatavuus kustantajan palvelussa
Ei tietoa
Rinnakkaistallennettu
Ei tietoa
Muut tiedot
Tieteenalat
Matematiikka
Kustantajan kansainvälisyys
Kotimainen
Kansainvälinen yhteisjulkaisu
Ei
Yhteisjulkaisu yrityksen kanssa
Ei tietoa
DOI
10.1080/17476930802657616
Julkaisu kuuluu opetus- ja kulttuuriministeriön tiedonkeruuseen
Kyllä