undefined

Limit properties of monotone matrix functions

Julkaisuvuosi

2012

Tekijät

Behrndt, Jussi; Hassi, Seppo, de Snoo, Henk; Wietsma, Rudi

Organisaatiot ja tekijät

Vaasan yliopisto

Wietsma Rudi

Hassi Seppo

Julkaisutyyppi

Julkaisumuoto

Artikkeli

Emojulkaisun tyyppi

Lehti

Artikkelin tyyppi

Alkuperäisartikkeli

Yleisö

Tieteellinen

Vertaisarvioitu

Vertaisarvioitu

OKM:n julkaisutyyppiluokitus

A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä

Julkaisukanavan tiedot

Volyymi

436

Numero

5

Sivut

935-953

Julkaisu­foorumi

62674

Avoin saatavuus

Avoin saatavuus kustantajan palvelussa

Ei tietoa

Rinnakkaistallennettu

Ei tietoa

Muut tiedot

Tieteenalat

Matematiikka

Julkaisumaa

Yhdysvallat (USA)

Kustantajan kansainvälisyys

Kansainvälinen

Kieli

englanti

Kansainvälinen yhteisjulkaisu

Kyllä

Yhteisjulkaisu yrityksen kanssa

Ei tietoa

DOI

http://dx.doi.org/10.1016/j.laa.2011.05.024

Julkaisu kuuluu opetus- ja kulttuuriministeriön tiedonkeruuseen

Kyllä