undefined

Probabilistic Multi-path Routing for Multimedia over Wireless Mesh Networks

Julkaisuvuosi

2012

Tekijät

Cui, Yong; Hu, Wenjie; Wang, Hongyi; Chen, Dechang; Tarkoma, Sasu; Yla-Jaaski, Antti

Organisaatiot ja tekijät

Helsingin yliopisto

Tarkoma Sasu

Julkaisutyyppi

Julkaisumuoto

Artikkeli

Emojulkaisun tyyppi

Lehti

Artikkelin tyyppi

Alkuperäisartikkeli

Yleisö

Tieteellinen

Vertaisarvioitu

Vertaisarvioitu

OKM:n julkaisutyyppiluokitus

A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä

Julkaisukanavan tiedot

Volyymi

14

Numero

3-4

Sivut

25-225

Julkaisu­foorumi

50396

Avoin saatavuus

Avoin saatavuus kustantajan palvelussa

Ei tietoa

Rinnakkaistallennettu

Ei tietoa

Muut tiedot

Tieteenalat

Tietojenkäsittely ja informaatiotieteet

Julkaisumaa

Yhdysvallat (USA)

Kustantajan kansainvälisyys

Kansainvälinen

Kieli

englanti

Kansainvälinen yhteisjulkaisu

Kyllä

Yhteisjulkaisu yrityksen kanssa

Ei tietoa

Julkaisu kuuluu opetus- ja kulttuuriministeriön tiedonkeruuseen

Kyllä