TANGENTIAL PROPERTIES OF QUASIHYPERBOLIC GEODESICS IN BANACH SPACES
Julkaisuvuosi
2013
Tekijät
Väisälä, Jussi
Organisaatiot ja tekijät
Helsingin yliopisto
Väisälä Jussi
Julkaisutyyppi
Julkaisumuoto
Artikkeli
Emojulkaisun tyyppi
Lehti
Artikkelin tyyppi
Alkuperäisartikkeli
Yleisö
TieteellinenVertaisarvioitu
VertaisarvioituOKM:n julkaisutyyppiluokitus
A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessäJulkaisukanavan tiedot
Emojulkaisun nimi
Volyymi
38
Numero
2
Sivut
825-837
ISSN
Julkaisufoorumi
Julkaisufoorumitaso
2
Avoin saatavuus
Avoin saatavuus kustantajan palvelussa
Kyllä
Julkaisukanavan avoin saatavuus
Kokonaan avoin julkaisukanava
Rinnakkaistallennettu
Ei tietoa
Muut tiedot
Tieteenalat
Matematiikka
Julkaisumaa
Suomi
Kustantajan kansainvälisyys
Kotimainen
Kieli
englanti
Kansainvälinen yhteisjulkaisu
Ei
Yhteisjulkaisu yrityksen kanssa
Ei tietoa
DOI
10.5186/aasfm.2013.3843
Julkaisu kuuluu opetus- ja kulttuuriministeriön tiedonkeruuseen
Kyllä