undefined

On L ( p ) Resolvent Estimates for Elliptic Operators on Compact Manifolds

Julkaisuvuosi

2015

Tekijät

Krupchyk, Katsiaryna; Uhlmann, Gunther

Organisaatiot ja tekijät

Helsingin yliopisto

Krupchyk Katsiaryna

Julkaisutyyppi

Julkaisumuoto

Artikkeli

Emojulkaisun tyyppi

Lehti

Artikkelin tyyppi

Alkuperäisartikkeli

Yleisö

Tieteellinen

Vertaisarvioitu

Vertaisarvioitu

OKM:n julkaisutyyppiluokitus

A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä

Julkaisukanavan tiedot

Volyymi

40

Numero

3

Sivut

438-474

Julkaisu­foorumi

53810

Julkaisufoorumitaso

2

Avoin saatavuus

Avoin saatavuus kustantajan palvelussa

Ei tietoa

Rinnakkaistallennettu

Ei tietoa

Muut tiedot

Tieteenalat

Matematiikka

Julkaisumaa

Yhdysvallat (USA)

Kustantajan kansainvälisyys

Kansainvälinen

Kieli

englanti

Kansainvälinen yhteisjulkaisu

Kyllä

Yhteisjulkaisu yrityksen kanssa

Ei tietoa

DOI

10.1080/03605302.2014.966391

Julkaisu kuuluu opetus- ja kulttuuriministeriön tiedonkeruuseen

Kyllä