On the boundedness of Toeplitz operators with radial symbols over weighted sup-norm spaces of holomorphic functions

< Takaisin hakutuloksiin

On the boundedness of Toeplitz operators with radial symbols over weighted sup-norm spaces of holomorphic functions

Julkaisuvuosi

2021

Tekijät

Bonet, José; Lusky, Wolfgang; Taskinen, Jari

Julkaisutyyppi

Julkaisumuoto

Artikkeli

Emojulkaisun tyyppi

Lehti

Yleisö

Tieteellinen

Vertaisarvioitu

Vertaisarvioitu

OKM:n julkaisutyyppiluokitus

A1

Julkaisukanavan tiedot

Emojulkaisun toimittajat

Konferenssi

Kustantaja

Volyymi

493

Numero

1

Sivut

ISBN

Julkaisu­foorumi

60953

Julkaisufoorumitaso

1

Muut tiedot

Tieteenalat

Matematiikka

Avoin saatavuus

Ei

Julkaisumaa

Yhdysvallat (USA)

Kieli

englanti

Kansainvälinen yhteisjulkaisu

true

Yhteisjulkaisu yrityksen kanssa

false

Avainsanat

[object Object],[object Object],[object Object],[object Object],[object Object],[object Object]